Březový potok

Průzkumné území pro hlubinné úložiště v lokalitě Březový potok leží na katastrech obcí Chanovice (Holkovice, Defurovy Lažany a Újezd u Chanovic), Kvášňovice, Maňovice, Olšany, Pačejov a Velký Bor (zejména Jetenovice) v okrese Klatovy v Plzeňském kraji. Průzkumné území pro úložiště má mít velikost 23,1 km2.

Místní spolky: Jaderný odpad – děkujeme nechceme!

09.12.2015

Úložiště jaderného odpadu nás ohrozí, bojí se biofarma na Plzeňsku

Zdroj: idnes.cz. Biofarma Habří na Plzeňsku se chystá k růstu, rozšiřuje výrobu mléka i masa. Majitelé se ale bojí, že jim dobře nastartované podnikání poškodí úložiště jaderného odpadu, které má vzniknout hned v sousedství. Podnikatelé i obce z okolí jsou připraveni jít i do právního sporu.

30.11.2015

ZDŮVODNĚNÍ ŽALOBY OD STAROSTY OBCE CHANOVICE, PETRA KLÁSKA

Podání žaloby je provedeno především s ohledem na skutečnost, že ministr životního prostředí vydal rozhodnutí, kterým zamítl rozklad (námitky) proti předmětnému rozhodnutí o stanovení průzkumného území zvaného Březový potok pro geologické práce směřující k přípravě hlubinného úložiště radioaktivních odpadů.

30.11.2015

Žaloba proti rozhodnutí ministra životního prostředí ze dne 25. 8. 2015

Společná žaloba měst a obcí v lokalitě Březový potok ze dne 23.10.2015.

26.10.2015

Ve Velešicích probírali úložiště jaderného odpadu

Zdroj denik.cz. Velešice – Poslední vývoj situace ohledně možné stavby hlubinného úložiště radioaktivního odpadu na Pačejovsku byl tématem sobotní besedy, kterou uspořádalo ve Velešicích u Pačejova občanské sdružení Jaderný odpad – děkujeme, nechceme!

21.10.2015

Žaloba na úložiště visí ve vzduchu

Zdroj: Právo: Města a obce z Horažďovicka neuspěly s rozkladem, který podaly na ministerstvo životního prostředí kvůli stavbě úložiště jaderného odpadu. Průzkumné práce v lokalitě Březový potok tak mají zelenou. Žaloba na stát už visí ve vzduchu.

05.10.2015

Seminář „Hlubinné úložiště za našimi humny?“

Seminář - setkání starostů a občanských sdružení z lokalit vybraných pro hledání hlubinného úložiště jaderných odpadů, kterým se nelíbí, jakým způsobem stát hledá řešení problému jaderného odpadu, se konal ve středu 30. září 2015 od v Barevné kavárně v Praze.

11.09.2015

Rozhodnutí ministra životního prostředí o zamítnutí rozkladu a potvrzení průzkumného území v lokalitě Březový potok

Rozhodnutí ministra životního prostředí ze 25. 8. 2015 o zamítnutí rozkladu obcí a spolků a potvrzení průzkumného území Březový potok pro vyhledávání úložiště.

03.09.2015

Jaderné úložiště je pro Horažďovicko zlým snem. U Žihle může mít šanci

Zdroj: idnes.cz. Pozoruhodně rozdílné jsou názory ve dvou regionech Plzeňského kraje, kde by mohla vzniknout úložiště jaderného odpadu. Zatímco v okolí Horažďovic obce úložiště celkem jednotně odmítají, na severu kraje u Žihle už tak jednoznačné stanovisko nemají.

20.08.2015

V Česku by mohlo vzniknout úložiště jaderného odpadu podle finského vzoru

Zdroj: Český rozhlas. Na otázky Českého rozhlasu odpovídají: Zdeňka Klesalová (Lodhéřov na Jindřichohradecku), Václav Beneš (Blatno na Lounsku), ministr MPO Mládek, ředitel SÚRAO Slovák

29.07.2015

Rozhodnutí ministra nemají, ale žalobu už chystají také

Zdroj: Jihlavský deník - Starostka Hojkova Milada Duchanová (nezávislá) už více než tři měsíce čeká na rozhodnutí ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) ohledně podaného odvolání proti průzkumům v lokalitě Hrádek.

22.07.2015

Odpůrci úložiště vyšli opět na pochod

Zdroj: Plzeňský deník. Klatovsko – Ani tropické teploty neodradily více než dvě stovky účastníků sobotního protestního pochodu "Na kole a pěšky proti úložišti" z Pačejova nádraží do Maňovic. Akce proti záměru Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) vybudovat na Pačejovsku hlubinné úložiště radioaktivních odpadů se konala už podvanácté.

16.07.2015

Na kole a pěšky proti úložišti jaderného odpadu

18. července - každoroční akce proti úložišti v Pačejově a Maňovicích.

16.06.2015

Obce Pošumaví se budou soudit, pokud stát povolí průzkum úložiště

Zdroj: ČTK. Starostové šesti obcí z Pošumaví, na jejichž území může vzniknout hlubinné úložiště jaderného odpadu, se budou soudit se státem, když povolí v jejich lokalitě geologický průzkum území. Obce kromě toho připraví další protesty.

08.06.2015

Občanské noviny - Absolutní bezpečí

Zdroj: Česká televize. Představujeme občanské iniciativy, které bdí nad ochranou životního prostředí a dobrou správou věcí ve veřejném zájmu – kdo vám pomůže?

09.05.2015

Kam s radioaktivním odpadem

Zdroj: TV Barandov. Chtěli byste mít za domem úložiště radioaktivního odpadu? V roce 2065 v Česku jedno takové vznikne. Je to sice až za 50 let, ale už teď vzbuzuje jeho plánovaná výstavba velké emoce.

předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 další strana