Kraví hora opět v šachové partii SÚRAO s občany...

  ...kterou dle pravidel SÚRAO nelze vyhrát.

  Celý zpravodaj naleznete v příloze.

  Hrozba uložení radioaktivního odpadu na Kraví hoře stále není zažehnána. I přes veškerou snahu poukázat na geolo- gickou nevhodnost této lokality, na vylučující kritéria (stará důlní činnost) a na zátěže, které obyvatelé v této lokalitě už v současnosti mají a budou mít, se SÚRAO snaží o zařazení naší lokality mezi 4 finální.

  V tomto zpravodaji vám přinášíme aktuální informace o situaci v procesu vyhledávání úložiště vysoce radioaktivních odpadů.

  Dozvíte se o ne/průzkumu veřejného mínění, které SÚRAO hodlá provést mezi 300 občany lokality, o žádosti SÚRAO o nové průzkumné území, které je tentokrát rozšíře- no i na oblast obcí Rožná, Dolní Rožinka, Rodkov, a nakonec i to, že obavy z enormní nezaměstnanosti po uzavření těžby uranu se nepotvrdily.

  Rád bych upozornil především na průzkum veřejného mínění, který proběhne již tento víkend, a o kterém se víc dočtete v článku „Chcete u vás průzkumné území? Úřad se zeptá obcí, pak čtyři lokality vybere pro úložiště”.

  Touto cestou bych také rád poděkoval všem účastníkům akce „Den proti úložišti“, která se uskutečnila 21. dubna v naší lokalitě. Ukazuje se, že pouze společné úsilí a pravidel- ná výměna informací může vést k cíli, kterým je poukázat na skutečnost, jak nevhodná a nebezpečná je lokalita Kraví hora pro záměr uložení radioaktivního odpadu.

  Vybudování úložiště na Kraví hoře je hazardem na hranici šílenosti, kterým politici riskují znehodnocení naší krajiny pro desítky budoucích generací.


  Martin Schenk


  Přílohy ke stažení